U-Kurelu-history-6.jpeg - copy
Image is not available
Image is not available
U-Kurelu-history-1.jpeg - copy
Image is not available
Image is not available
U-Kurelu-history-3.jpeg - copy
Image is not available
Image is not available
U-Kurelu-history-4.jpeg - copy
Image is not available
Image is not available
U-Kurelu-history-5.jpeg - copy
Image is not available
Image is not available
previous arrow
next arrow

Historie

Bohatá historie restaurace U Kurelů

V roce 1907 dokončil Miroslav Kurel stavbu své budovy v oblasti tehdejší žižkovské dělnické třídy a hrdě představil svou novou hospůdku na rohu – U Kurelů. Po dobu následujících desetiletí hospůdka sloužila jako komunitní centrum, jež nabízelo různá divadelní představení, hudební vystoupení a také čtení poezie. Tento vzdušný prostor s vysokými stropy sloužil rovněž jako místo ke každotýdenním tanečním zábavám a téměř každý den byly jeho veliké prostory naplněny hudbou a smíchem přátel, kteří nad dobrým jídlem a pitím hráli karty a probírali všechny nedávné příhody.

Pod taktovkou komunismu, kdy byly zakladatelům odebírány jejich osobité názvy, se „U Kurelů“ přejmenovalo na hospůdku „ U Pošty“ jako odkaz na hlavní poštu, jež se v ulici nacházela. Ceny piva vláda ponechala nízké (v rámci základních práv „svobodných“ Čechů) a kultura podniku i nadále rozkvétala.

V tuto dobu zde byl věrným zákazníkem i Bohdan Holomíček, fotograf Havlova portrétu a jeho blízký kamarád. My Vám máme tu čest představit 9 jeho krásných fotografií trvale visících na stěnách restaurace pořízených v jejím okolí a vnitřních prostorách, zachycujících život takový, jaký byl v sedmdesátých letech na území Československa. Na snímcích můžete vidět jeho přátele, přední disidenty, donašeče StB, a také shromáždění a oslavy sousedů..

V roce 1989 byla hospůdka předána zpátky do rukou rodiny Kurelů a byla pronajata soukromou pohostinskou firmou. Vrátili se k původnímu jménu a v polovině 90. let se podnik dostal do povědomí široké veřejnosti, nyní by se spíše hodilo říci neslavně, nebývalým podnikatelským nápadem, a to uspořádat v rámci naší země úplně první noc s obsluhou nahoře bez!

Zpravodajské stanice vysílaly své týmy, aby zachytily hordy zástupců mužského pohlaví naštosovaných u vchodu do hospody, i těch méně šťastlivých, kteří se již dovnitř nedostali a tlačili se do pozice, aby alespoň letmo zahlédli ženu nesoucí pivo, guláš a panáky mužům s tupým výrazem ve tváři a ústy dokořán každou středeční noc po dobu více jak 10 let.

Nyní rychle přeskočíme k aktuální situaci U Kurelů: i nadále dostáváme emaily s požadavkem o rezervaci na středeční večer s obsluhou „nahoře bez“. Přestože naše servírky si své svršky nechávají na sobě, náš statný potetovaný barman Keith Vám vždy rád vyhoví a ukáže kousek své kůže.

Rádi uvítáme jak staré, tak nové hosty, aby vyzkoušeli naši aktualizovanou verzi historického místa, kde to žije a kde si přátelé mohou dopřát skvělé jídlo, drinky, naši domácí zázvorovou vodku a podílet se na udržení tradice nehynoucí zábavy!

Rezervujte si stůl

 • Náš rezervační systém je dočasně neaktivní. Pro rezervaci nám napište přímo na: ukurelu@thetavern.cz a uveďte: 1) své jméno 2) Požadovaný čas a dobu trvání: 1h/ 1.5-2h/ nebo 2+h.
 • 3) počet osob 4) telefon číslo . Můžete nám také zavolat na číslo 725-319-226. Omlouvám se za komplikace, brzy se uvidíme!
 • Tento online rezervační formulář je určen pouze pro rezervace na čas po 17. hodině.
 • Pro rezervace  pro speciální požadavky nás, napište nám prosím email.
 • Toto není automatický systém. Náš personál Vás bude v co nejkratší možné době kontaktovat ohledně potvrzení rezervace.
 • Zavolejte prosím na +420 602 555 450 (po 17h ut-so) pro jídlo sebou, nebo rezervace na poslední chvíli. Kontaktujte nás přes ukurelu@thetavern.cz (nebo našeho online formuláře) pro rezervace v budoucna
 • Pokud požadavek nestihnete do této doby odeslat, přijďte osobně a my se vynasnažíme, abychom Vám zajistili první volný stůl.
 • Máme otevřeno
  St — So:
  17:00 — 23:00
Kontaktní detaily
Zarezervovat stůl